NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

Jak długo trwa osuszanie?

Z jakich urządzeń korzystamy?
Podstawą naszych usług są urządzenia renomowanych niemieckich producentów APEX oraz TROTEC. Przy zachowaniu wysokiej wydajności urządzenia cechuje cicha praca oraz małe, kompaktowe wymiary.

 

Co dzieję się z wykroploną wodą ?
Stosowane przez nas osuszacze oraz separatory wody standardowo wyposażamy w 40 litrowe pojemniki, do których ścieka wykroplona woda, dzięki czemu opróżnianie pojemników z wodą nie jest tak uciążliwe (raz na 1-2 dni). Nie ma konieczności stosowania dodatkowych rękawów i węży odprowadzających wilgotne powietrze na zewnątrz budynku.
Urządzenia można również podłączyć do studzienek kanalizacyjnych lub podłączyć pompę skroplin

 

Czy możliwe jest osuszenie zamkniętych warstw izolacji przez „rozkręcenie na max" ogrzewania podłogowego?
Nie. Woda zalania poprzez szczeliny dylatacyjne dostaje się w zamknięte strefy izolacji

– (najczęściej styropian) pod posadzkę z instalacją ogrzewania podłogowego, od której jest dodatkowo oddzielona folią. Jedyną, tak mało inwazyjną metodą osuszenia tego typu zawilgocenia jest osuszanie podposadzkowe za pomocą wysokowydajnych pomp ciśnieniowych.

 

Jak długo trwa proces osuszania wilgoci ze stref izolacji posadzką?
Osuszanie zależy od ilości wody, która została zakumulowana przez styropian i trwa zwykle 14-21 dni. Dzięki możliwości zastosowania przez firmę CONDENSA na początku osuszania metody podciśnienia – zasysania zalegającej wody proces osuszania warstw izolacji zostaje znacznie skrócony w stosunku do stosowanego powszechnie samego nadmuchu suchego powietrza.

 

Czym różni się osuszanie za pomocą podciśnienia – zasysania od osuszania nadciśnieniem – wdmuchiwanie suchego powietrza?
Stosowane przez firmę CONDENSA urządzenia mają możliwość pracy w trybie nadciśnienia lub podciśnienia. Zastosowanie podciśnienia potrafi znacznie skrócić proces osuszania warstw izolacji pod posadzką, dzięki możliwości zassania zalegającej w niej wody. Ponadto metoda ta zapobiega „wydmuchiwaniu” z warstw izolacji zarodników grzybów oraz pleśni. Osuszanie metodą nadmuchu suchego powietrza – nadciśnienia jest za to skuteczniejsze w przypadku lekkiego zawilgocenia warstw izolacji.

 

Czy wstawienie większej liczby osuszaczy lub modelu o większej wydajności niż zalecana przyspieszy osuszanie?
Nie. Osuszacz dobiera się odpowiednio do warunków wewnątrz pomieszczenia opisanych tutaj . Każda z osuszanych powierzchni posiada określona zdolność oddawania wilgoci, dlatego zastosowanie większej liczby osuszaczy zawyża jedynie koszt usługi i energii elektrycznej. Czasami zbyt suche powietrze lub zbyt wysoka temperatura mogą wręcz zaszkodzić osuszanym powierzchniom.


Jeżeli nie udało się Państwu znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytanie związane z osuszaniem prosimy o kontakt
Postaramy się szybko i fachowo udzielić Państwu odpowiedzi na wszelkie pytania i rozwiać jakiekolwiek wątpliwości.

Copyright © CONDENSA 2010

O nas | O osuszaniu budynków | Osuszanie Wilgoć budowlana | Zalanie | Wynajem osuszaczy | Kontakt